Partners

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARD. ST. WYSZYŃSKIEGO
                                               W NOWODWORZE ZAPRASZA!!!

Aktualności

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę z uczniami i przedszkolakami na temat „Bezpiecznych wakacji”. Wszyscy  z uwagą i zaciekawieniem słuchali informacji na temat bezpiecznego wypoczynku w domu i podczas wyjazdów.

Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze spotkanie.

GALERIA--->KLIK

• „Bieg dla Niepodległej”

Taki tytuł nosił bieg organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kard. S. Wyszyńskiego w Nowodworze oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kopalnia. 10 czerwca 2018 roku o godzinie 14.00 przed budynkiem Szkoły rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dyrektor Szkoły p. Magdalena Jezior powitała zgromadzonych gości m.in. przedstawicieli Gminy Lubartów: Sekretarz Gminy p. Katarzynę Brzozowską, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie p. Beatę Wilczyńską, Przewodniczącego Rady Gminy p. Stanisława Borzęckiego, Przewodniczącego Komisji d.s. Oświaty, Kultury i Sportu Tadeusza Wiaka, Radnego Gminy Lubartów Stanisława Szczygła, Sołtysów wsi Nowodwór  i Nowodwór Piaski p. Małgorzatę Oniszczuk, Aleksandra Wolińskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Tomasza Łaskarzewskiego, przedstawiciela Nadleśnictwa Lubartów Podleśniczego Michała Walkowskiego oraz wszystkich uczniów, rodziców i mieszkańców obu wsi.

• W dniu 13 czerwca 2018r. uczniowie klasy 3 wzięli udział w wycieczce do Siedlec, zwanych wrotami Mazowsza. Podróż pociągiem trwała ok półtorej godziny. Uczniowie zwiedzili katedrę siedlecką oraz muzeum diecezjalne, w którym znajduje się oryginał obrazu słynnego malarza El Greco „ Ekstaza św. Franciszka”. Podczas spaceru po mieście dzieci zobaczyły pałac Ogińskich i muzeum regionalne. W parku Aleksandria można było odpocząć przy fontannie. Nie zabrakło też czasu na posiłek w Mc Donaldzie, lody  i zakup pamiątek.
    Wszyscy zadowoleni , choć trochę zmęczeni wrócili do domów

• Dnia 08.06.2018 roku w naszej szkole odbył się III Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych.Podczas tego wydarzenia mogliśmy zobaczyć dziewięć zespołów tanecznych.

Jury jednogłośnie zadecydowało o przyznaniu nagród:

W kategorii najmłodszych:

I miejsce zajęły "Perełki" ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce

II miejsce zajęły dziewczynki z zespołu "Stars Junior" z Nowodworu.

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce zajął zespół "Fuego" z Annoboru

II miejsce "Adrenalina" Szczekarków