• Prymasie Tysiąclecia - dziękujemy!

• Zachęcamy do obejrzenia!

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. [...] – Pamiętajcie, że

i Wy jesteście z pokolenia orłów.

Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński

28 maja 1981 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odszedł do Boga Prymas Tysiąclecia

Stefan Kardynał Wyszyński.

Miał 80 lat.

• Drodzy Uczniowie!!! Szanowni Rodzice!!!

• Informujemy, iż w czwartek 28.05.2020r od godziny 10.00-12.00 w szkole odbędą się konsultacje z języka angielskiego dla uczniów klasy 8 przygotowujące do egzaminu. Konsultacje  z języka polskiego oraz matematyki odbywają się on-line.

Drodzy Uczniowie!!! Przychodząc do szkoły pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

• Uwaga!!!

• Drodzy Uczniowie!!! Szanowni Rodzice!!!

Od czwartku 28.05.2020 r. wznawiamy treningi prowadzone przez trenera Pana Waldka.

Harmonogram spotkań:

Każdy wtorek i czwartek:

- grupa młodsza godz. 16.00

- grupa starsza godzina 17.00

Uwaga!!!

W treningach uczestniczą tylko i wyłącznie zdrowe osoby, bez objawów choroby. Każdy uczestnik przynosi swoje picie - butelkę z napojem podpisaną inicjałami bądź imieniem i nazwiskiem. Przed przystąpieniem do treningu wszyscy uczniowie będą mieli mierzoną temperaturę ciała oraz przeprowadzoną dezynfekcję rąk. Rodzice zobowiązani są do wypełnienia wstępnej karty kwalifikacji dziecka oraz zgody na pomiar temperatury. Jest to warunkiem uczestnictwa dziecka w treningu. Dokumenty do pobrania na stronie szkoły, bądź w sekretariacie szkoły  w godzinach - od 9.00-13.00. W przypadku potrzeby wzięcia dokumentów ze szkoły prosimy o wcześniejsze umawianie się pod nr telefonu  81 855-26-32

• 26 MAJA DZIEŃ MATKI

Z tej okazji wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności spokoju, zadowolenia, grzecznych pociech oraz dużo, dużo radości .

Oto upominki wykonane przez  dzieci .

• Uwaga ważne!!! Komunikat MEN w sprawie zdalnego nauczania.

• Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji

Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.

Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne.

Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

W kolejnych tygodniach będziemy sukcesywnie wydawać stosowne rozporządzenia oraz przekazywać wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze i zajęcia rewalidacyjne

W związku z przywróceniem możliwości prowadzenia rehabilitacji ruchowej czy fizjoterapii będzie można prowadzić zajęcia specjalistyczne w jednostkach systemu oświaty.Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych

Departament Informacji i Promocji