• Konkurs na logo biblioteki szkolnej

Regulamin konkursu na projekt graficzny - LOGO biblioteki szkolnej, które będzie jej wizytówką i znakiem rozpoznawalnym.

I. Postanowienia ogólne.

Organizatorem konkursu jest biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowodworze

Celem konkursu jest wybór, spośród zgłoszonych prac, najlepszego znaku graficznego, który stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej biblioteki szkolnej.

II. Struktura i przebieg konkursu.

Konkurs organizowany jest na etapie szkolnym.

Termin realizacji - 01 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 20201r.

III. Przedmiot konkursu.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie LOGO biblioteki szkolnej.

Projekt LOGO powinien być  oryginalną pracą,  kojarzyć się z biblioteką i identyfikować z naszą szkołą.

Powinien też zawierać nazwę Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowodworze.

Projekt może być wykonany techniką komputerową.

Projekt powinien być ładny, estetyczny i łatwy do powielania (powiększania obrazu bez utraty zawartości wizualnej).

Prace konkursowe mogą być pracą zbiorową (3 uczniów)

Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko jeden projekt logo.

IV. Kryteria oceniania.

Ocenie podlegają: oryginalność, czytelność, funkcjonalność oraz estetyka wykonania projektu.

V. Zasady zgłaszania prac konkursowych.

Prace konkursowe należy przesłać w wersji elektronicznej na adres:  szkolanowodwor@poczta.onet.pl w terminie do dnia 30 kwietnia 20201r.

VI. Rozstrzygnięcie Konkursu.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 20 maja 2021 r.

Oceny prac konkursowych dokona Szkolna Komisja w składzie: Dyrektor Szkoły, nauczyciele, bibliotekarz.

VII. Prawo autorskie.

Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie.

Uczestnik konkursu oświadcza, że projekt logo jest jego pomysłem autorskim i nie narusza praw autorskich osób trzecich.

Laureat konkursu otrzyma nagrodę rzeczową

VIII. Postanowienia końcowe.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji zwycięskiego projektu, z poszanowaniem oryginalnej formy, w celu jego skuteczniejszego wykorzystania

• Informacja-obiady

• Informujemy,iż na chwilę obecną nie należy dokonywać opłat za obiady za miesiąc kwiecień.Proszę śledzić stronę internetową szkoły, będziemy informować na bieżąco.

• Informacje od pięlęgniarki szkolnej

• Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który corocznie obchodzimy 20 marca jest okazją do zwrócenia uwagi na problemy stomatologiczne i zachętądo dbania o prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej, które pozwolą chronić nasze zęby przez całe życie.Światowa Federacja Dentystyczna wskazuje, że próchnica zębów jest jedną z najpowszechniejszych chorób na świecie i że aż 90% populacji zmaga się z problemami jamy ustnej. Polskie dane epidemiologiczne uzyskane z badań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu „Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej” pokazują, że 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat ma próchnicę zębów.Z kolei z raportu firmy badawczej Ipsos, opracowanego na podstawie wyników ankiet przeprowadzonych podczas bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, który wspiera Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, wynika,że ponad 76% polskich uczniów w wieku 6-12 lat ma problemy z próchnicą, natomiast w grupie dzieci w wieku 7-9 lat ten procent jest jeszcze wyższy i wynosi 79%.Zwalczanie płytki nazębnej stanowi podstawę zapobiegania chorobom przyzębia oraz próchnicy zębów. Z tego powodu stomatolodzy tak bardzo podkreślają konieczność utrzymania idealnej higieny jamy ustnej, regularnych wizyt kontrolnych oraz regularnego oczyszczania zębów z nalotów w gabinecie stomatologicznym.Celem przypomnienia, jak powinno wyglądać utrzymanie optymalnej higieny jamy ustnej przesyłam Państwu link do krótkiego filmiku i zachęcam do obejrzenia wraz z dzieckiem.

Pielęgniarka szkolna